Volkswagen’den elektrikli sedan – Otomobil Haberleri

28.06.2022 15:57 Haber Deposu: Mehmet Ali Kantarcı Volkswagen, ID ailesinin yeni üyesi ID. AERO konsept modelini tanıttı. Tanıtımda vasıta ile ilgili bilgiler veren Volkswagen Binek Vasıta CEO’su Ralf Brandstätter, yeni modelin duyguları harekete geçiren, son aşama aerodinamik bir tasarıma haiz bulunduğunu altını çizdi. 600 kilometreden fazla menzile haiz olacak model ek olarak son aşama geniş bir yaşam alanı ve kaliteli bir iç mekanı sunuyor. Brandstätter : “ACCELERATE stratejimiz kapsamında, ürün gamımızla elektrikliye geçiş sürecini tüm hızıyla sürdürüyoruz. ID.4’ün arkasından bu model, Avrupa, Çin ve ABD bölgelerine yönelik bir sonraki global otomobilimiz olacak.” dedi.
Uzunluk 5 metreKonsept vasıta, neredeyse beş metre uzunluğa haiz. Zarif eğimli coupe tarzında tavan çizgisi, 0,23’lük muhteşem bir sürtünme katsayısı elde edilmesine destek oluyor. Volkswagen’in modüler elektrikli platformu (MEB), uzun bir aks mesafesi ve dolayısıyla sıradışı geniş bir iç mekan sağlıyor. ID. AERO, 77 kWsa’lik güce haiz bir lityum iyon batarya ile donatılıyor. Verimli güç-aktarma sistemi ve gelişmiş aerodinamik özelliklerin etkileşimi yardımıyla ID. AERO, 620 kilometreye (WLTP) kadar menzil sunuyor.Çin’de elektrikli hamlesi hızlanıyor Volkswagen, ACCELERATE stratejisinin bir parçası olarak Çin’de elektrikliye geçiş hamlesini hızlandırıyor. ID.3, ID.4 ve ID.6’dan sonrasında ID. AERO’nun seri üretim versiyonu, 2023’ün ikinci yarısında tamamen elektrikli dördüncü model olarak, Volkswagen’in Çin’deki ürün ailesine katılacak. Bölgesel stratejiye uygun olarak Volkswagen, Çin’de sürdürülebilir araçların önder tedarikçisi olmayı hedefliyor. 2030 yılına kadar, Çin’de satılan minimum her iki araçtan birinin elektrikli olması öngörülüyor.Avrupa versiyonu Emden’de üretilecek
ID. AERO’nun Avrupa versiyonunun 2023’te Emden fabrikasındaki montaj hattından çıkması umut ediliyor. Emden fabrikası, markanın model yelpazesinin elektrikliye geçişi ve yeni vasıta filosunun CO2 emisyonlarının azaltılmasına mühim katkı sağlayacak.

Son Dakika Haberler