Son Dakika – Hava Durumu (29-06-2022)

Marmara Bölgesinde hava parçalı bulutlu ve yağışlı. Isı İstanbul’da 29, Edirne’de 33, Bursa’da 27 aşama ölçülüyor.
Ege Bölgesinde iç kesimlerde gök gürültülü sağanak yağış görülüyor. Isı kıyı kesimlerde 31-32, iç kesimlerde ise 24-25 derecelerde ölçülüyor. Perşembe günü sema durumunu koruyor, sıcaklıklar ise birkaç aşama yükseliyor.
Akdeniz Bölgesinin orta ve doğu kesimlerinde hava yağışlı. Isı bölgede 31-33 derecelerde ölçülüyor. Perşembe günü yağış tesirini yitiriyor, bölge genelinde parçalı bulutlar görülüyor.
İç Anadolu Bölgesi önümüzdeki üç günlük dönemde gök gürültülü sağanak yağışlı. Isı 24-25 derecelerde ölçülüyor, Perşembe ve Cuma adım adım yükseliyor.
Karadeniz Bölgesinde de gök gürültülü sağanak yağışlar devam ediyor. Batı kesimlerde beklenen güçlü yağışın yol açabileceği sel ve su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar şeklinde olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı.
Doğu Anadolu Bölgesinde parçalı bulutlar arasından güneş görülüyor. Isı bölgenin kuzeyinde 25, kalanında ise 29-30 derecelerde ölçülüyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesinde güneş bol miktarda görülüyor. Isı bölgede en yüksek 35-36 derecelerde ölçülüyor. Öğle saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

Son Dakika Haberler