Orman meyvelerinin mucizelerini keşfedin – Sıhhat Haberleri

AHUDUDU
Antik dönemde ahududu bitkilerinin bazı kısımları sabah bulantısını ve mide ağrısını tedavi etmek için kullanılıyordu. Artık meyvelerin kendilerinin de güce haiz bulunduğunu biliyoruz. Ahududu, değişik kanser türleri ve beyninizi koruyabilecek öteki kanser çeşitleriyle savaşmaya destek olabilecek besinlerle yüklüdür. Aynı maddelerden bazılarını rejim takviyelerinde bulabilmenize karşın, kendinizi taze ahududu ile şımartın. Size en fazla faydayı sağlayacaklar.
MÜRVER AĞACI MEYVESİ
Yüzlerce senedir insanoğlu onları soğuk algınlığı ve griple savaşmak için kullandı. Birkaç emek harcama, özütlerinin ilk yada iki gün içinde alırsanız grip semptomlarını kısaltabileceğini düşündürmektedir. Bir tek pişmiş mürverleri yiyin, pişmemiş olanlar yada yaprakları sizi hasta edebilir. Ek olarak hamile yada emziren bayanların yada bağışıklık sistemi sorunları olan kişilerin de böğürtlen yememeleri gerekir. Diyabet ilaçları, diüretikler yada müshil kullanıyorsanız bu tarz şeyleri kullanmayın. ARONYA
Bu koyu mor meyveler, vitaminler, mineraller ve besinler açısından yüksektir. Bu yüzden araştırmacılar, servikal, cilt, meme ve kolon kanserlerini önlemeye destek olup olamayacaklarını denetim ediyorlar. Bilim adamları ek olarak aronia meyvelerinin karaciğer ve kalp hastalıkları ve hatta aşırı kiloluluk ile savaşmaya destek olup olamayacağını araştırıyorlar. Aronia ile demlenmiş çayı da yudumlayabilirsiniz.
KIZILCIK
İdrar yolu enfeksiyonlarına yakalanma eğiliminiz var ise, kızılcık suyunu azaltmış olabilirsiniz. Kızılcık suyu idrar yolu enfeksiyonlarına yardımcıdır. Meyveler, bakterilerin midenizde kalma ve enfeksiyonlara niçin olma olasılığını azaltabilir. Bilim adamları, içeriğindeki yüksek vitamin ve antioksidan değerleri sebebiyle kanseri önleyip önleyemeyeceklerini ve kalp sağlığını iyileştirebileceklerini araştırıyorlar. Ne kadar kızılcık suyu içtiğinize dikkat edin, fazlası böbrek taşlarına niçin olabilir. GOJİ Kimi zaman kurt üzümü olarak da adlandırılırlar, binlerce senedir Çin tıbbının bir parçasıdırlar. Vitaminleri (C, B2 ve A), demir ve antioksidanları vardır. Bilim adamları bağışıklığı artırdıklarına, kalp hastalıklarıyla savaştıklarına, beyne destek olduklarına, sindirime destek olduklarına ve kanseri önlediklerine dair kanıt aradılar, sadece şu ana kadar kati olarak bilmiyorlar. Onları yalnız olgun yiyin. Olgunlaşmamış olanlar toksik olabilir. Hamileyseniz, emziriyorsanız yada kan sulandırıcı kullanıyorsanız onları yemeyin.
ÇİLEK
Bu tatlı, kalp şeklindeki meyveler C vitamini, folik asit, lif ve antioksidanlarla doludur. Yüksek gerilim ve kolesterolü düşürmenize, kan şekerinizi yönetmenize ve yaşlanmanın beyninizdeki etkileriyle savaşmanıza destek olabilirler.
BÖĞÜRTLEN
Böğürtlen, kalp hastalığına ve kansere neden olan iltihabı kesebilecek oldukça sayıda polifenol, kimyasal ihtiva eder. Meyveler ek olarak ince bağırsağınızın şekeri daha iyi parçalamasına destek olabilir, bu da tip 2 diyabet olasılığınızı azaltabilir. Mümkünse taze yada dondurulmuş olarak yiyin. Bir fincan mütevazi böğürtlen 7 gram şeker ihtiva eder. Aynı oranda konserve ağır şurup 50 gramdan fazladır.
ACAİ MEYVESİ
Acai meyveleri, öteki meyvelerden daha çok antioksidan içerebilecekleri için çoğu zaman süper besin olarak adlandırılır. Bu besinler, birçok hastalığa yol açabilecek hücre hasarını durdurabilir Taze yada donmuş acai meyvelerinin tadını çıkarabilirsiniz.
YABAN MERSİNİ
Bu meyvelerin koyu mavisi, güzel bir turta yapmaktan daha fazlasını yapar. Renk, antosiyaninler isminde olan kuvvetli bileşiklerden gelir. Bilim adamları, bu antioksidanların sizi kanserden, kalp hastalığından ve bunamadan korumaya destek olabileceğini ve bağışıklık sisteminizi güçlendirdiğini belirtiyor. Bu sulu sıhhat toplarını taze yada dondurulmuş olarak tüketebilirsiniz. . Rejiminizi bozmadan sizi dolduran su ve lifleri var. Yarım bardakta ortalama 40 kalori vardır.

Son Dakika Haberler