NATO zirvesi ne süre başlamış olacak? NATO toplantısı, görüşmeleri ne süre bitecek?

28.06.2022 12:39 Son Güncelleme: 28.06.2022 12:41 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya’ya hareketinden ilkin Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulunmuş oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Biz NATO’nun 70 senelik üyesiyiz. Türkiye rastgele NATO’ya katılmış bir ülke değil. Bu sabah Biden ile görüşme yaptık. Yeniden bir araya gelme arzusunu beyan etti. Gerekirse NATO Zirvesi’nde de bir araya geleceğiz.” dedi.
ERDOĞAN ASGARİ ÜCRET İÇİN NATO DÖNÜŞÜNÜ İŞARET ETTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrasında yapmış olduğu açıklamada “Emek verme Bakanım Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile bir araya gelecekler. Bu emek harcamayı bu hafta sonuna varmadan inşallah bitirecekler ve peşinden da NATO görüşmelerinden gelir gelmez bunu milletimle, tüm işçilerimizle inşallah paylaşma fırsatını bulacağız” ifadelerini kullandı. NATO ZİRVESİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
Liderlerin bir araya geleceği toplantı 28 Haziran 2022 Salı günü başlamış olacak. Görüşmede görüşülecek konulardan biri de İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik talepleri olacak. Toplantılar İspanya’nın Madrid kentinde yapılacak.
NATO TOPLANTISI GÖRÜŞMELERİ NE ZAMAN BİTECEK?
2 gün sürecek olan zirve 30 Haziran 2022 Perşembe günü ise sona erecek. Perşembe sonrasında gözler yapılacak açıklamalarda olacak.
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan NATO Zirvesi öncesi açıklamalar

Son Dakika Haberler