Fossil, yeni Gen 6 hibrit akıllı saati piyasaya sürdü

27.06.2022 10:19 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Yeni giyilebilir aygıt, bir analog saatin mekanik tasarımını bir akıllı saatin akıllı özellikleriyle birleştiriyor. İki tasarımda gelir: Makine ve Stella. 45mm kasa boyutuna haiz olan makine, dokulu çerçevelere haiz ve ona daha “makine” bir görünüm kazandırıyor. Siyah, Duman ve Gümüş renk alternatifleriyle sunulur. Aksine, Stella 40,5 mm’lik daha ufak bir kasa boyutuna haiz ve Rose Gold, Silver ve Two-Tone şeklinde daha yumuşak renklerde geliyor.
Saatin her iki tasarımında da sırasıyla 18 mm ve 24 mm’lik değiştirilebilir kayışlar bulunuyor. Kordonlar, üç bağlantılı metalik ve klasik deri ve silikon dahil olmak suretiyle değişik malzemelerden yapılmış.
Spesifikasyonlardan bahsetmişken Fossil Gen 6 Hybrid, 2 haftaya kadar pil ömrü ile geliyor. Sadece, stile ve kullanıma bağlıdır. Ek olarak, yeni nesil saat artık aramalar ve mesajlar için bir önizleme sağlayacak. Kullanıcılar ek olarak akıllı saatin yerleşik mikrofonu vesilesiyle Alexa özelliklerine erişebilecekler. Ek olarak saat bir SpO2 sensörü, geliştirilmiş bir kalp atış hızı seyretme sensörü ve daha fazlasıyla beraber gelecek. Temel sıhhat ve fitness takip edeni, akıllı bildirimler ve özelleştirilebilir saat yüzleri özelliklerini de sunuyor.
Şirkete gore Fossil Gen 6 Hybrid’in ekranı hem iç hem de dış mekanlarda kolayca görülebilecek. Giyilebilir aygıt 27 Haziran’da raflardaki yerini alacak. 229$’dan süregelen fiyatlarla satışa sunulacak.

Son Dakika Haberler