Bakan Asil’dan ‘Demir Yumruk’ operasyonu açıklaması

İşte Bakan Asil’nun açıklamalarından satır başları:
2022 yılının başından itibaren FETÖ’nün KCK’nın yeni yapılanmasını bununla birlikte Tekirdağ’da yaptığımız HDK’nın yeni yapılanmasını çökerten fazlaca başarıya ulaşmış operasyonlar gerçekleşti. DEAŞ operasyonları da o şekilde, fazlaca başarıya ulaşmış operasyonlar gerçekleşti. Aynı şekilde devam ediyor. Demir Yumruk Operasyonu devam edecek. Güvenlik güçlerimizin sonuçlarıyla, burada yürüyeceğimiz nokta var. Bir buçuk senedir ilmek ilmek dokunan bir operasyondu.
Türkiye’de uyuşturucu, kara aklama gelirleriyle ilgili kimsenin cesaret etmesine vesile olacak neticeleri oluşturacağımızı düşünüyorum. operasyonun detaylarını, iyi mi yürüdüğünü, tekniklerin ve teknolojik altyapısının iyi mi bir işlevsellik oluşturduğunu kamuoyuna göstereceğiz. Ortaya konulmuş olan süreçlerin yalnız kağıt üstünden gitmediği bir vesileyle gelecek günlerde hikayeleştirerek milletimize anlayacağız.
Geçen günlerde Diyarbakır’da yaptığımız ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’unun da bu meselenin bir parçası bulunduğunu söyleyebiliriz. Kuvvetli bir dosya oluşturup adaletin pençesine teslim etmek istiyoruz, bunu devam ettireceğiz.

Son Dakika Haberler