AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten NATO açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in Twitter’dan yapmış olduğu izahat şu şekilde:
Türkiye, NATO’nun genişlemesine ehemmiyet vermekte, bunun sadece ilkeler dayanışmasıyla ve ilkesel bir işleyişle anlamlı olacağına inanmaktadır. Bazı NATO ülkeleri ise çeşitli terör örgütlerine destek vererek en başta NATO’nun kurucu ilkeleriyle çelişmektedirler.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın NATO’nun kurucu ilkelerini hatırlatarak bu duruma itiraz etmesi, aslına bakarsak bir güvenlik örgütü olan NATO’nun doğru zeminde ve doğru şekilde işleyişini gerçekleştirecek yaklaşımı ortaya koymaktadır.
Türkiye, NATO, İsveç ve Finlandiya zirvesi neticesinde terör örgütlerinin faaliyetlerine müsaade eden ülkelerin bu mevzuda somut adımlar atacak olmaları mühim bir kazanımdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu duruşla Türkiye’nin tezleri temelinde kuvvetli bir kazanım elde edildi. Bu kazanım hem de terörle savaşım adına ilkeli duruşa haiz her devlet ve hepimiz için anlamlıdır.
Türkiye, küresel sulh ve istikrar adına terörle savaşım ilkesine bağlı duracak, alınan kararların somut yansımalarını takip edecek ve terörle savaşım kararlılığını sürdürecektir.
 

Türkiye, NATO’nun genişlemesine ehemmiyet vermekte, bunun sadece ilkeler dayanışmasıyla ve ilkesel bir işleyişle anlamlı olacağına inanmaktadır. Bazı NATO ülkeleri ise çeşitli terör örgütlerine destek vererek en başta NATO’nun kurucu ilkeleriyle çelişmektedirler. #TürkiyeKazandı
— Ömer Çelik (@omerrcelik) June 29, 2022

Son Dakika Haberler